Mať zisk z prenájmu nehnuteľností , pri investícii pár desiatok eur mesačne,dá sa to?

Autor: Martin Bielik | 31.1.2019 o 15:26 | (upravené 31.1.2019 o 15:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  255x

Pri svojej profesii sa venujem s klientmi otázkou kladného úročenia a zhodnotením finančných prostriedkov. Jednou z veľmi častých otázok a tém ktoré komunikujeme je aj otázka nehnuteľností.

Oblasť realít je oblasť kde tak isto sa dá využiť princíp kolektívneho investovania.

Ako to funguje?(veľmi laicky a jednoducho)

Spoločnosti ktorým hovoríme na finančnom trhu "Správcovské" sprístupňujú aj pre bežných  klientov možnosť kolektívneho investovania. V praxi to znamená že pod dohľadom Národnej banky Slovenska Správca vytvorí a spravuje účet kde ľudia s celého sveta môžu poslať finančné prostriedky za ktoré je kúpená napr. nehnuteľnosť ktorá sa prenajíma a vytvára zisk. Ja ako klient som tam poslal povedzme že 20 eur,ale už aj s takto malou investíciou mám v princípe podiel na tej nehnuteľnosti takže to pre mňa znamená, že ak nehnuteľnosť zarobí 5 percent za rok tak  sa tento výnos vzťahuje aj na mojich 20 eur.

 

Pre koho je to určené?

Hlavne pre ľudí ktorí nemajú obnos peňazí na kúpu nehnuteľnosti ale aj tím čo majú ,no nechcú znášať riziko neobsadenia objektu nájomníkom ,prípadne chcú rozložiť riziko medzi viacero objektov a podobne.

Kolektívne investovanie sa aplikuje na veľmi veľa oblastí a odvetví,reality sú jednou z nich.Stratégie sú lokálne aj globálne konzervatívne aj s potenciálne vyšším výnosom. Realitný trh pre zabehnutých sporiteľov býva väčšinou len jednou s viacerých oblastí v portfóliu nakoľko história nás učí že nieje dobré vsádzať všetko na jednu kartu.

Účty kolektívneho investovania sa dajú otvoriť cez viaceré finančné inštitúcie, od poisťovní cez banky až po samotných správcov.

To cez ktorú spoločnosť je najlepšie mať otvorený takýto účet,aké oblasti si vybrať a akú lokalitu rozoberieme v ďalšom blogu nakoľko sú to témy ktoré si zaslúžia samostatný priestor.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Penta predstavila novú nemocnicu, platby od štátu nemá isté

VšZP neodpovedala priamo, či s nemocnicou uzavrie zmluvu.


Už ste čítali?